Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środę i czwartek deszczowo i wilgotno, temperatury również nie zachwycą. Możliwe burze

W środku tygodnia będziemy pod wpływem niżu, w wilgotnej masie powietrza. Nie zabraknie opadów. W środku tygodnia będziemy pod wpływem niżu, w wilgotnej masie powietrza. Nie zabraknie opadów. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jesteśmy w zasięgu niżu z centrum nad Alpami, układ ten widoczny jest zarówno na mapach ciśnienia na poziomie morza, jak i wysoko w troposferze. Na wschodnim skraju tegoż układu tworzy się wtórny ośrodek niżowy wchodzący znad Bałkanów nad Europę Środkową, któremu towarzyszą obfite, ciągłe opady deszczu. Ich strefa dojdzie do nas w środę, w czwartek zaś, w tylnej części niżu, występować będą opady przelotne i lokalne burze. Dziwić się nie powinniśmy - w środku maja, kojarzącym się przede wszystkim z "zimnymi ogrodnikami", czasem obserwujemy taką pogodę - nie tylko z chłodem, ale i z deszczem. Dokładnie 8 lat temu, także w środku maja, deszczowy niż z południa przyniósł tragiczną w skutkach powódź, w roku 2014 natomiast na obawach się skończyło. Tym razem oczywiście żadna powódź nam nie grozi, a nawet przeciwnie - opady są przez wielu mile widziane.

W nocy z wtorku na środę (15/16 maja 2018) pozostaniemy w zasięgu niżu obejmującego Europę Środkową i Bałkany. Utrzyma się nad nami powietrze polarno-morskie stare. Początkowo zachmurzenie umiarkowane, potem stopniowy wzrost zachmurzenia, aż do całkowitego nad ranem.  Liczne mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, stopniowo pogarszająca się aż do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (16 maja 2018) pogodę kształtować będzie niż, który znad Ukrainy przemieści się nad wschodnią Polskę wraz z frontem zokludowanym. Będziemy w przetransformowanym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (16/17 maja 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad wschodniej Polski, w strefie frontu okluzji. Będziemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, w drugiej połowie nocy przejściowo zanikające. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana, poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, zacznie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (17 maja 2018) pogodę w Polsce nadal kształtować będzie niż, który pod koniec dnia przemieści się nad Litwę. Będziemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie czasie burz porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj