Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Będzie nieco chłodniej, ale w środę jeszcze parno

W środę możliwe burze, czwartek bez wyładowań, ale może jeszcze popadać. W środę możliwe burze, czwartek bez wyładowań, ale może jeszcze popadać. Fot. PixaBay

Front atmosferyczny, który nasunął się nad Pogórze Karpackie na początku tygodnia, pozostanie z nami do czwartku. Nadal jednak będzie falował, co oznacza, że utworzy się na nim płytki, mezoskalowy niż, które udynamiczni nam pogodę. W środę wilgotno, a jako że będzie ciepło, to również parno - popołudnie i wieczór mogą być burzowe. W czwartek natomiast spokojniej - bez wyładowań atmosferycznych, możliwe zanikające słabe opady deszczu. Chłodniej.

W nocy z wtorku na środę (12/13 czerwca 2018) będziemy w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się miejscami do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (13 czerwca 2018) dostaniemy się pod wpływ płytkiego niżu przemieszczającego się znad Węgier nad Ukrainę, w strefie oddziaływania falującego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu znów napłynie ciepłe i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, jedynie czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (13/14 czerwca 2018) będziemy w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej i wilgotnej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże i całkowite. Przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (14 czerwca 2018) będziemy w zasięgu niżu obejmującego Europę Południowo-Wschodnią, w strefie falującego frontu atmosferycznego, powoli odsuwającego się na wschód. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj