Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środku tygodnia nasunie się ciepły front atmosferyczny. Będzie cieplej, ale popada deszcz

W środku tygodnia sięgnie nas zatoka niżu z ciepłym frontem atmosferycznym. Popada deszcz, lokalnie zagrzmi. W środku tygodnia sięgnie nas zatoka niżu z ciepłym frontem atmosferycznym. Popada deszcz, lokalnie zagrzmi. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Główny niż i tym samym centrum cyrkulacji cyklonalnej nad Europą powoli przemieszcza się na południowy wschód kontynentu, w rejon Grecji. W środku tygodnia napłynie do nas cieplejsze, chwiejne, a przede wszystkim wilgotne powietrze znad Morza Czarnego. Ciepły front wspomnianego niżu sięgnie głównie wschodnią i południową część kraju, choć całkowicie bez opadów właściwie tylko na Pomorzu. W środę i czwartek zatem już bez przenikliwego chłodu, temperatura będzie przyjemna. Możliwe opady deszczu, niewykluczone też burze - te szczególnie w czwartek.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (26/27 czerwca 2018) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (27 czerwca) znajdziemy się pomiędzy wyżem znad Bałtyku a niżem znad Grecji. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr początkowo słaby, po południu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, północno-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (27/28 czerwca) nad południową i południowo-wschodnią część kraju nasunie się zatoka niżu znad Grecji wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Z południowego wschodu napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (28 czerwca 2018) pogodę na Pogórzu Karpackim w dalszym ciągu kształtować będzie zatoka niżu znad Europy Południowo-Wschodniej wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj