Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środę parno, przelotnie popada, możliwe burze. Czwartek już spokojniejszy

W środę zrobi się parno, lokalnie przejdą burze. Czwartek na Podkarpaciu będzie już znacznie spokojniejszy. W środę zrobi się parno, lokalnie przejdą burze. Czwartek na Podkarpaciu będzie już znacznie spokojniejszy. Fot. PixaBay

Pogodę w Europie Środkowej kształtuje niż, którego centrum znajduje się dziś nad Niemcami. Jego front chłodny już przynosi gwałtowne burze z gradem w zachodniej Polsce, grzmi też miejscami na linii zbieżności przebiegającej od Warmii przez centrum kraju po Tatry. Jutro gwałtowne zjawiska pojawią się również na wschodzie, w czwartek będziemy już za frontem i chociaż centrum niżu przemieści się nad Polskę, to powietrze płynące nad nami nie będzie już tak bardzo niestabilne, dzięki czemu pogoda w naszej części kraju uspokoi się.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (10/11 lipca 2018) będziemy w zasięgu niżu znad Niemiec. Napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (11 lipca 2018) pogodę w Polsce w dalszym ciągu kształtować będzie niż znad Niemiec, zaś po południu nad wschodnią część kraju nasunie się linia zbieżności poprzedzająca chłodny front atmosferyczny. Będziemy w ciepłej i wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, w opadach i burzach przejściowo spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (11/12 lipca 2018) w dalszym ciągu będziemy w zasięgu niżu, który znad Niemiec przemieści się nad zachodnią Polskę, zaś między innymi przez Podkarpacie, z zachodu na wschód, wędrować będzie chłodny front atmosferyczny. Przez większą część nocy pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, właściwie dopiero nad ranem napłynie nieco chłodniejsze, również polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite. Przelotne opady deszczu, możliwe zanikające burze. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia (12 lipca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu, którego centrum znad Polski przemieści się nad Bałtyk Południowo-Wschodni. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj