Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ze wschodu napływać będzie wilgotne powietrze. Weekend gorący i parny, możliwe burze

Koniec tygodnia ciepły, ale niestety parny. Okresami popada, wystąpią również burze. Koniec tygodnia ciepły, ale niestety parny. Okresami popada, wystąpią również burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wraz z rozbudową potężnego wyżu nad Morzem Białym kierunek napływu mas powietrza do Polski zmienia się z północno-wschodniego na wschodni, przynajmniej przy ziemi i w warstwie granicznej, wyżej natomiast, w swobodnej atmosferze, adwekcję z północnego wschodu zastąpi niebawem napływ z południa. Pogoda nie zmieni się jednak znacząco w najbliższych dniach - weekend zapowiada się parny, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Wyż z północnego wschodu Europy nie sięgnie naszego kraju, Podkarpacie pozostanie pod wpływem płytkiego niżu, a reszta Polski znajdzie się w obszarze niewielkiego gradientu barycznego i również w chwiejnej masie powietrza. Wszędzie zatem może przelotnie padać i grzmieć.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (26/27 lipca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Bałkanów. Utrzyma się napływ ciepłej i wilgotnej masy powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra pogarszająca się miejscami do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (27 lipca 2018) pogodę w Polsce w dalszym ciągu kształtować będzie niż znad Bałkanów. Nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze z północnego wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie burza. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (27/28 lipca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Nadal napływać będzie ciepła i wilgotna masa powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, niewykluczone burze. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (28 lipca 2018) będziemy na skraju płytkiego niżu znad Morza Czarnego. Ze wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie niewykluczony przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 lipca 2018) sytuacja baryczna nie zmieni się w istotny sposób. Utrzyma się również napływ bardzo ciepłej i wilgotnej masy powietrza ze wschodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (29 lipca 2018) pozostaniemy na skraju niżu znad Morza Czarnego. Ze wschodu napływać będzie gorące i wilgotne powietrze. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, w porywach do 65 km/h, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność na ogół dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj