Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek sierpnia nie przyniesie ochłody. W środę i czwartek gorąco, nawet do 29°C

Początek sierpnia również będzie gorący. W środku tygodnia popołudniami zanotujemy nawet 28°C. Początek sierpnia również będzie gorący. W środku tygodnia popołudniami zanotujemy nawet 28°C. Fot. PixaBay

Utrzymuje się adwekcja gorącego i wilgotnego powietrza ze wschodu, jednak coraz wyższe ciśnienie sprawia, że opadów przelotnych i burz nad naszym krajem z każdym kolejnym dniem jest coraz mniej. W środku tygodnia ta tendencja utrzyma się, podobnie jak gorąca i parna aura. Znacznego spadku temperatur w najbliższych dniach nie ma co oczekiwać, bowiem nawet jeśli za kilka dni kierunek napływu ulegnie wyraźnej zmianie i dotrze do nas powietrze pochodzenia atlantyckiego, to natychmiast ogrzeje się ono podczas przepływu nad wygrzaną letnim słońcem Europą Zachodnią. Ot, takie już uroki tej pory roku.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (31 lipca 2018/1 sierpnia 2018) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Ze wschodu wciąż napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże. W drugiej połowie nocy silne zamglenia ograniczające widzialność do 1000 metrów. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (1 sierpnia 2018) sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie. Ze wschodu wciąż napływać będzie gorące i wilgotne powietrze. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (1/2 sierpnia 2018) pozostawać będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Ze wschodu nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (2 sierpnia 2018) sytuacja baryczna w dalszym ciągu nie ulegnie znaczącej zmianie. Ze wschodu napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj