Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Najbliższy weekend równie gorący, ale nie aż tak parny. Będzie na ogół słonecznie

Koniec tygodnia również będzie gorący. Nie będzie jednak aż tak parno jak w ostatnich dniach. Koniec tygodnia również będzie gorący. Nie będzie jednak aż tak parno jak w ostatnich dniach. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W tym tygodniu ochłodzenia się nie doczekamy, gdyż powietrze znad Atlantyku o odrobinę niższej temperaturze dotrze do nas dopiero w niedzielę wieczorem, czyli kilka godzin po najcieplejszej porze doby. Jedynym pocieszeniem dla osób zmęczonych obserwowanym w ostatnim okresie typem pogody jest fakt, że od piątku począwszy notować będziemy niższą wilgotność powietrza, więc przy spodziewanej podobnej temperaturze nasze ciała będą znosić gorąc trochę lepiej. W sierpniu w warunkach typowych - a takie mamy teraz - najchłodniejszy moment doby przypada pomiędzy 05:00 a 06:00, zaś najcieplejszy około jedenaście godzin później, czyli pomiędzy 16:00 a 17:00. Pamiętajmy o tym na przykład planując aktywność na świeżym powietrzu czy też choćby wietrząc nasze mieszkania.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (2/3 sierpnia 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Z północnego wschodu napływać będzie gorące powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (3 sierpnia 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Nadal napływać będzie gorące i suche polarno-kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (3/4 sierpnia 2018) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Nadal utrzymywać się będzie napływ ciepłego powietrza polarno-kontynentalnego z północnego wschodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (4 sierpnia 2018) wciąż pozostawać będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Z północnego wschodu wciąż napływać będzie gorące i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5 sierpnia 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostawać będziemy w powietrzu polarno-kontynentalnym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (5 sierpnia 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji, zaś po południu od północnego zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Będziemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Rano zachmurzenie małe, potem na ogół umiarkowane, tylko gdzieniegdzie przejściowo wzrastające do dużego. Lokalnie niewykluczony przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj