Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pogoda na weekend: w sobotę nadejdzie front i ochłodzi się. Niedziela najprzyjemniejsza

W nadchodzący weekend odpoczniemy od upałów. Po przejściu frontu chłodnego temperatura spadnie. W nadchodzący weekend odpoczniemy od upałów. Po przejściu frontu chłodnego temperatura spadnie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Koniec tygodnia już nigdzie w Polsce nie będzie upalny, jutro wyraźnie chłodniej na zachodzie, a my powietrzem znad Atlantyku odetchniemy w sobotę. Pofalowany chłodny front atmosferyczny, poprzedzony linią zbieżności, nasunie się nad Podkarpacie w piątek w drugiej połowie dnia, wypierając powoli rozgrzaną masę powietrza zwrotnikowego. Wzrośnie prawdopodobieństwo opadów przelotnych i burz. W drugiej połowie weekendu, w niedzielę, rozbuduje się wyż, rozpogodzi się i znów zacznie robić się coraz cieplej, ale temperatura maksymalna wyniesie 25°C, noc także wyraźnie chłodniejsza od poprzednich. To jednak jeszcze nie koniec ani nawet schyłek lata, w przyszłym tygodniu powrót upałów.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (9/10 sierpnia 2018) cała Polska znajdzie się w ciepłym wycinku niżu, który znad Niemiec przemieści się nad Norwegię. Z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (10 sierpnia 2018) pogodę w kraju kształtować będzie pogłębiający się niż znad Norwegii wraz z chłodnym frontem atmosferycznym, który poprzedzony zostanie linią zbieżności. Nad wschodnią połową Polski utrzyma się napływ upalnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, lokalnie, zwłaszcza po południu i pod wieczór, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, południowo-wschodni stopniowo skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (10/11 sierpnia 2018) pozostaniemy w zasięgu niżu znad Europy Północnej, a od północnego zachodu nasunie się związany z nim pofalowany chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w zwrotnikowej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, jedynie w opadach przelotnych i burzach przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (11 sierpnia 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Skandynawii, w strefie pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, niewykluczone lokalne burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (11/12 sierpnia 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Alp przemieści się nad południową Polskę. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie duże, potem od zachodu szybko postępujące rozpogodzenia aż do zachmurzenia małego. Nad ranem jednak lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się lokalnie do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (12 sierpnia 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który odsunie się nad Europę Wschodnią. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj