Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Gorąco, ale nie upalnie - weekend z temperaturami do 27°C. Przeważy słoneczna pogoda

W najbliższy weekend będziemy w gorącej masie powietrza. Przeważy słońce, ale lokalnie niewykluczone burze. W najbliższy weekend będziemy w gorącej masie powietrza. Przeważy słońce, ale lokalnie niewykluczone burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Powietrze zwrotnikowe jeszcze co najmniej na jakiś czas da nam spokój, ale to w żaden sposób nie wyklucza tego, że będzie ciepło, a nawet gorąco - wyklucza jedynie nieznośne upały, za którymi wcale większość nie tęskni. Temperatury w najbliższy weekend zadowoliłyby chyba każdego z nas, gdyby nie to, że spodziewana jest spora wilgotność powietrza, a co za tym idzie również uczucie parności. Znajdziemy się co prawda w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, jednak przy prognozowanej energii konwekcji krótkotrwałych opadów przelotnych czy też burz do końca nie da się całkowicie wykluczyć, zwłaszcza że mieszkamy przecież całkiem blisko gór, gdzie dużą rolę odgrywa orografia terenu, a w wyraźnej cyrkulacji wyżowej nie będziemy. Mimo wszystko dominować powinno słońce i letnie temperatury.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (16/17 sierpnia 2018) pogodę w całej Polsce kształtować będzie wyż znad zachodniej Rosji. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się miejscami do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (17 sierpnia 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie przetransformowane, ale ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra, tylko rano miejscami początkowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (17/18 sierpnia 2018) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w powietrzu polarno-morskim starym. Na ogół bezchmurnie i zachmurzenie małe. Lokalnie mgły, miejscami gęste i wysokie, ograniczające widzialność do 100 metrów i w nich nad ranem przejściowy wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (18 sierpnia 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Nadal utrzyma się nad Polską przetransformowane, gorące i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność wcześnie rano bardzo słaba, jednak już przed południem poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (18/19 sierpnia 2018) sytuacja baryczna nad Polską nadal nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ starego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (19 sierpnia 2018) przez wschodnią część kraju przemieści się płytka zatoka niżowa z linią zbieżności. Utrzyma się nad nami powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane, lokalnie przejściowo duże. Niewykluczony przelotny deszcz, lokalnie burza. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj