Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Środa z optymalną temperaturą, w czwartek znów gorąco. Słonecznie i bez szans na deszcz

W środę przyjemne lato z komfortową temperaturą, w czwartek wróci gorące powietrze. Będzie słonecznie i sucho. W środę przyjemne lato z komfortową temperaturą, w czwartek wróci gorące powietrze. Będzie słonecznie i sucho. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Cała Polska tymczasowo znajduje się w chłodnej masie powietrza. Jej napływ nie utrzyma się długo - już w czwartek ponownie zawita do nas gorące, a miejscami upalne powietrze zwrotnikowe. W środku tygodnia pogodę na wschodzie kształtować będzie wyż, który znad Europy Środkowej przemieści się nad Rosję i gdy już się tam znajdzie, u nas będzie najcieplej. Gorący epizod zakończy się już w ten weekend, kiedy to temperatura maksymalna spadnie bardzo znacząco. Kalendarza nie oszukamy - to już III dekada sierpnia, korzystajmy więc z uroków kończącego się lata.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (21/22 sierpnia 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad północnej Polski. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (22 sierpnia 2018) pogodę w Polsce kształtować będzie wyż, którego centrum przemieści się nad Białoruś. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (22/23 sierpnia 2018) cały kraj pozostanie w zasięgu wyżu, który do rana przemieści się nad Rosję. Nad wschodnią częścią Polski utrzyma się jeszcze powietrze polarno-morskie stare. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek w ciągu dnia (23 sierpnia 2018) początkowo wschodnia Polska będzie jeszcze na skraju wyżu znad Rosji, po południu jednak i tu nasunie się zacznie zatoka niżu znad Morza Norweskiego. Z południa napływać zacznie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny, rano przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj