KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend: deszcz, burze i znaczne ochłodzenie. Piątek ostatnim gorącym dniem wakacji

Sobotni front chłodny przyniesie nam deszcz, burze i gwałtowne ochłodzenie. Weekend zapoczątkuje zmiany. Sobotni front chłodny przyniesie nam deszcz, burze i gwałtowne ochłodzenie. Weekend zapoczątkuje zmiany. Fot. PixaBay

Przedostatni weekend tegorocznych wakacji przyniesie nam gwałtowne załamanie pogody. Ciśnienie spada w całym kraju, znajdujemy się w zatoce niżu znad Morza Norweskiego, w gorącej, a w wielu miejscach nawet upalnej masie powietrza. Jutro jednak pogoda zacznie się wyraźnie zmieniać i załamywać. Przez Polskę w najbliższych dniach przejdzie front chłodny, sprowadzający deszcz, burze (miejscami gwałtowne!) i znaczny spadek temperatury. Najchłodniej będzie w niedzielę i wtedy burz już nie prognozujemy - utrzymają się opady, ale o charakterze ciągłym. W ostatnim tygodniu wakacji nie jest już spodziewany powrót gorących mas powietrza. Gorące lato zatem powoli dobiega końca.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (23/24 sierpnia 2018) pozostaniemy w zatoce niżu znad Morza Norweskiego. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (24 sierpnia 2018) pogodę w Polsce kształtować będzie niż znad Morza Norweskiego. Pozostaniemy w gorącej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (24/25 sierpnia 2018) cały kraj pozostanie pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego, zaś nad wschodnią część Polski nasunie się linia zbieżności poprzedzająca chłodny front atmosferyczny. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie przelotne opady deszczu, niewykluczone także burze. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, w opadach i burzach przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (25 sierpnia 2018) Polska pozostanie w zasięgu rozległego niżu z centrum nad Morzem Norweskim, zaś nad wschodnią część kraju nasunie się aktywny chłodny front atmosferyczny. Będziemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu zwrotnikowym, dopiero wieczorem dotrze do nas wyraźnie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu wzrastające do całkowitego. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami gwałtowne, z opadami gradu. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, w porywach lokalnie do 80 km/h, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (25/26 sierpnia 2018) pogodę we wschodniej Polsce wciąż kształtować będzie ten sam niż z frontem chłodnym, który zacznie falować. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (26 sierpnia 2018) będziemy pod wpływem niżu, który odsunie się nad Morza Barentsa, w strefie pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?