KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wakacje pożegnamy ciepłą i na ogół słoneczną pogodą. W najbliższy weekend do 26°C

W pierwszy weekend września znajdziemy się w zasięgu wyżu znad Rosji. Będzie ciepło i przeważnie słonecznie. W pierwszy weekend września znajdziemy się w zasięgu wyżu znad Rosji. Będzie ciepło i przeważnie słonecznie. Fot. PixaBay

W najbliższy weekend będziemy w ciepłej masie powietrza. Nad naszym krajem znajdzie się pofalowany front atmosferyczny, jednak prawdopodobnie Podkarpacie nie będzie w jego zasięgu i tutaj pogodę ukształtuje wyż znad Rosji. Oznacza to mniej więcej tyle, że sam weekend zapowiada się dość słonecznie: więcej chmur będzie w piątek i w sobotę rano, kiedy to w wilgotnym powietrzu utworzą się mgły. Ciepło - w niedzielne popołudnie przy wietrze ze wschodu temperatura maksymalna osiągnie 26°C.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (30/31 sierpnia 2018) pogodę kształtować będzie niż znad Bałtyku, a rano od zachodu nasunie się strefa mało aktywnego pofalowanego frontu chłodnego. Przez noc pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Początkowo zachmurzenie małe, potem jednak stopniowy wzrost zachmurzenia, aż do całkowitego w godzinach porannych. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (31 sierpnia 2018) pozostaniemy jeszcze w zasięgu niżu znad Bałtyku i pofalowanego frontu atmosferycznego. Przejściowo napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie, jednak wieczorem ponownie znajdziemy się w cieplejszej, choć także polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (31 sierpnia 2018/1 września 2018) rozbuduje się nad nami klin wyżu znad Rosji. Będziemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. W drugiej połowie nocy i rano miejscami mgły, gdzieniegdzie wysokie i ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (1 września 2018) Podkarpacie znajdzie się na skraju wyżu znad Rosji. Utrzyma się napływ ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Początkowo zachmurzenie duże, z upływem dnia jednak postępujące rozpogodzenia aż do zachmurzenia małego. Rano zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (1/2 września 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływać zacznie także ciepłe, lecz mniej wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (2 września 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Ze wschodu w dalszym ciągu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?