Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Umiarkowanie ciepło, wysoka wilgotność powietrza. Prognoza pogody na środek tygodnia

W środę i czwartek umiarkowanie ciepło. Czasem sporo chmur, czasem wyjrzy słońce. W środę i czwartek umiarkowanie ciepło. Czasem sporo chmur, czasem wyjrzy słońce. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Mimo że jest dość ciepło, to pogoda staje się coraz bardziej charakterystyczna dla jesieni. Świadczy o tym przede wszystkim coraz wyższa wilgotność powietrza, notowana nie tylko nocami i o poranku, ale także w ciągu dnia. W takich warunkach jest oczywiście sporo chmur i nawet jeśli świeci słońce, to po prostu czuć, że pełnia lata jest już dawno za nami. W środku tygodnia niewykluczone będą opady przelotne i burze, chmur nie zabraknie, ale okresy ze słońcem - również nie grzejącym tak mocno jak latem - także się znajdą.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (4/5 września 2018) będziemy w zatoce niżu znad Rumunii, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Ze wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie przelotne opady deszczu, a po nich mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W środę w ciągu dnia (5 września 2018) będziemy w zatoce niżu znad Rumunii, w strefie tego samego pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej i wilgotnej masie powietrza zwrotnikowego napływającego ze wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu, niewykluczone lokalne burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (5/6 września 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Z północnego wschodu wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. W drugiej połowie nocy, nad ranem i rano w wielu miejscach mgły, gdzieniegdzie gęste i wysokie, ograniczające widzialność do 100 metrów i w nich lokalnie zachmurzenie całkowite. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (6 września 2018) wciąż będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Nadal napływać będzie wilgotne, ale dość ciepłe powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie całkowite i mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, potem jednak przejaśni się do zachmurzenia umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, potem obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj