Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przed nami ostatnie trzy gorące dni w tym roku. Środa i czwartek nadal słoneczne i suche

W środę i czwartek, mimo drugiej połowy września, wciąż gorąco. Będzie wyżowo, słonecznie i sucho. W środę i czwartek, mimo drugiej połowy września, wciąż gorąco. Będzie wyżowo, słonecznie i sucho. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nie z Afryki, do czego z uporem godnym lepszej sprawy i wcale nie wiedzieć czemu usilnie przekonują nas niektóre media, a z Bałkanów napływa do nas gorące powietrze. Wydaje się, że w dobie precyzyjnych obliczeń numerycznych powinno być niektórym łatwiej określić kierunek napływu mas powietrza, niestety rzetelność wciąż schodzi na drugi plan. Dla większości z nas najistotniejsze jest po prostu to, co widać za oknem, a tam niepodzielnie króluje słońce i wysokie temperatury - może za wyjątkiem coraz dłuższych nocy. Popołudniami temperatura zaś przekracza 25°C, a w zachodniej połowie kraju notujemy upał niczym w środku lata i wskazania termometrów przekraczające 30°C. Gorąca pogoda utrzyma się u nas do piątku, weekend znów niestety będzie gorszy, a przede wszystkim chłodniejszy. Korzystajmy zatem z ostatków lata.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (18/19 września 2018) w dalszym ciągu znajdować się będziemy pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (19 września 2018) nadal pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (19/20 września 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie wyraźnej zmianie. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (20 września 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu, którego centrum znajdzie się nad Rumunią. Z południa wciąż napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj