Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Natychmiastowo przejdziemy do jesieni. Sobota zapoczątkuje znaczne ochłodzenie

Front niżu znad Skandynawii przyniesie wyraźną zmianę pogody. W sobotę popada deszcz i ochłodzi się. Front niżu znad Skandynawii przyniesie wyraźną zmianę pogody. W sobotę popada deszcz i ochłodzi się. Fot. PixaBay

Nadchodzi szybka zmiana pory roku. Zarówno jesień astronomiczna jak i kalendarzowa rozpoczną się w niedzielę, pogoda uprzedzi ten dzień, ponieważ w sobotę, po pięknym i gorącym piątku, nadejdzie wyraźne pogorszenie pogody. Stanie się to za sprawą głębokiego niżu, o parametrach charakterystycznych już dla półrocza chłodnego, które rozpocznie się za półtora tygodnia. Mimo że centrum owego niżu znajdzie się nad Skandynawią, to jego fronty sięgną także - między innymi rzecz jasna - naszego kraju. Co prawda za nim na krótko rozbuduje się słaby wędrowny wyż, który przyniesie ładniejszą, ale też już wyraźnie chłodniejszą niedzielę, ale na początku tygodnia będziemy mieć w Polsce pierwszą już prawdziwie jesienną wichurę. Trzeba przyznać, że w tym roku przejście z lata do jesieni będzie nadzwyczaj wyraźne.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (20/21 września 2018) pogodę w Polsce wciąż kształtować będzie wyż, który znad Rumunii przemieści się nad Ukrainę. Pozostaniemy w gorącej masie powietrza zwrotnikowego. Noc będzie bezchmurna. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, zacznie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (21 września 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne, późnym popołudniem przechodzące w obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 września 2018) cały nasz kraj dostanie się już pod wpływ aktywnego i wciąż pogłębiającego się niżu znad Norwegii. Nad Podkarpacie nad ranem nasunie się linia zbieżności. Pozostaniemy jednak jeszcze w ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Pierwsza połowa nocy bezchmurna. W drugiej połowie nocy szybki wzrost zachmurzenia, aż do całkowitego w godzinach porannych. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr początkowo słaby, potem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, przez większość nocy będzie powoli spadać, nad ranem zaś zacznie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (22 września 2018) będziemy pod wpływem głębokiego niżu z centrum nad Norwegią, a z północnego zachodu na południowy wschód szybko przemieszczać się będzie aktywny chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C, wystąpi rano, w dalszej części dnia temperatura będzie niższa. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23 września 2018) sięgnie nas wyż znad Bałkanów. Z północnego zachodu nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (23 września 2018) będziemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Bałkanów. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj