Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środę rano tylko 1°C... a przy gruncie przymrozki! W środku tygodnia jednak ociepli się

Po pogodnym i chłodnym środowym poranku będzie coraz więcej chmur... ale też cieplej. Po pogodnym i chłodnym środowym poranku będzie coraz więcej chmur... ale też cieplej. Fot. PixaBay

Znaczny i dość szybki wzrost ciśnienia, jaki obserwujemy od poniedziałku, zakończy się w środę rano na wartości 1040 hPa. To - obok spadku temperatury rzecz jasna - dobry dowód na to, że weszliśmy w porę chłodną, latem bowiem tak wysokich wartości ciśnienia znormalizowanego nie notujemy nigdy, a tak gwałtowne jego zmiany są domeną jesieni i zimy. Żywioły cichną, dostajemy się pod wpływ wyżu znad Austrii. Przed nami pogodna noc ze słabym wiatrem i - co za tym idzie - ze znacznym wychłodzeniem. W środę rano lokalnie zanotujemy przymrozki, głównie przygruntowe, jednak w zastoiskach chłodu mogą pojawić się także na wysokości 2 metrów, na której mierzy się temperaturę powietrza. Potem jednak z zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze. Bardzo wysokie jak na wrzesień ciśnienie zacznie spadać, padać nie będzie, ale nasuną się chmury związane z niżem znad Skandynawii.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (25/26 września 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Austrii. Z północnego zachodu napływać będzie bardzo chłodne powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C, przy gruncie nad ranem miejscami spadek temperatury do -1°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1038 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (26 września 2018) pozostaniemy w zasięgu słabnącego wyżu, którego centrum przemieści się nad Bałkany. Będziemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane, późnym popołudniem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1038 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (26/27 września 2018) nad Podkarpacie ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad północnej Skandynawii. Z zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (27 września 2018) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Finlandii. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj