Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W sobotę możliwy słaby, przelotny deszcz, poza tym sucho. Prognoza na ostatnie dni września

W sobotę znów napłynie chłodne powietrze, ale w ciągu dnia będzie coraz więcej słońca. Niedziela sucha. W sobotę znów napłynie chłodne powietrze, ale w ciągu dnia będzie coraz więcej słońca. Niedziela sucha. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W ciepłym wycinku niżu pozostaniemy do piątku i będzie to najprzyjemniejszy dzień bieżącego tygodnia - mimo czasami porywistego wiatru. Potem zaś nasunie się front chłodny ze słabymi opadami deszczu. W sobotę w drugiej połowie dnia powróci wyżowa, choć znów chłodniejsza pogoda. Większa część weekendu zatem będzie zadowalająca, oczywiście pod warunkiem, że pogodziliśmy się z tym, że letnie temperatury w tym roku już do nas nie wrócą i nie mamy zaplanowanej aktywności na świeżym powietrzu na godziny nocne - jest już na to za chłodno.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (27/28 września 2018) dostawać się zaczniemy pod wpływ niżu, który znad Szwecji przemieszczać się będzie nad Rosję. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, w drugiej połowie nocy jednak od zachodu będzie się rozpogadzać aż do nieba bezchmurnego. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, rano porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (28 września 2018) pozostaniemy jeszcze w ciepłym wycinku niżu znad Rosji. Z zachodu więc w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Rano bezchmurnie, potem jednak stopniowy wzrost zachmurzenia, aż do dużego wieczorem. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (28/29 września 2018) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji, a od północnego zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (29 września 2018) początkowo będziemy w tylnej części niżu, potem jednak od zachodu rozbuduje się wyż, którego centrum wieczorem znajdzie się nad Sudetami. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, rano możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, po południu słabnący do słabego, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (29/30 września 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad południowej Polski przemieści się nad Ukrainę. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (30 września 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej. Zacznie do nas napływać nieco cieplejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj