Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek tygodnia spokojny, trochę chmur i trochę słońca. W poniedziałek nawet do 17°C

Początek października przyniesie kontynuację typu pogody obserwowanego w ostatnich dniach. Początek października przyniesie kontynuację typu pogody obserwowanego w ostatnich dniach. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Trwa naturalny okres synoptyczny z cyrkulacją strefową, obserwujemy jak najbardziej typową dla półrocza chłodnego przepychankę niżu z wyżem. Na początku tygodnia tego typu pogoda będzie kontynuowana - okres pod władaniem niżu zakończy przejście frontu chłodnego w nocy z poniedziałku na wtorek, potem na bardzo krótko chwyci wyż. Wtorek zapowiada się nieco chłodniejszy od poniedziałku, który zaś będzie całkiem przyjemny, gdyż w godzinach popołudniowych temperatura - na krótko, ale jednak - wzrośnie do 17°C.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (30 września 2018/1 października 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (1 października 2018) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Szwecji nad Bałtyk. Pozostaniemy w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 października 2018) pozostaniemy w zasięgu niżu przemieszczającego się znad Bałtyku nad Rosję, a od północnego zachodu nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, który do rana opuści nasz kraj. Przez większą część nocy będziemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, dopiero nad ranem napływać zacznie chłodniejsze, także polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (2 października 2018) rozbuduje się na krótko klin wyżu znad Atlantyku. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj