Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Na początku tygodnia ponuro, ale potem jeszcze piękniej niż ostatnio. We wtorek znów 19°C

Po przejściu frontu chłodnego w poniedziałek rozbuduje się wyż. Złota jesień powróci jednak we wtorek. Po przejściu frontu chłodnego w poniedziałek rozbuduje się wyż. Złota jesień powróci jednak we wtorek. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad południową i południowo-wschodnią Polskę najbliższej nocy nasunie się tracący na aktywności front chłodny. Na jeden dzień napłynie za nim chłodniejsze i wilgotne powietrze, ale w poniedziałek szybko rozbuduje się wyż. W pierwszy dzień nowego tygodnia zanotujemy jednak sporo chmur i wyższą wilgotność, a rozpogodzenia po takim dniu oznaczają mglisty początek wtorkowej doby. Kiepska widzialność utrzyma się do godzin porannych włącznie, a od wtorkowego przedpołudnia w wielkim stylu powróci babie lato. Jeśli myśleliśmy, że weekendowe temperatury to już wszystko, na co stać tegoroczny październik, to byliśmy w błędzie. Dalsza część tygodnia przyniesie jeszcze lepszą pogodę.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 października 2018) będziemy w zasięgu niżu, który przemieści się nad Rosję i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu zwrotnikowym, jednak nad ranem dotrze do nas chłodniejsze i bardziej wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, lokalnie słaby deszcz i mżawka, a nad ranem także mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (8 października 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Pomorza przemieści się nad zachodnią Rosję. Utrzyma się napływ nieco chłodniejszego, polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, rano lokalnie silne zamglenia. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 października 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, w drugiej połowie nocy wzrastające do całkowitego. Mgły, w wielu miejscach gęste i wysokie, ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (9 października 2018) pogodę kształtować będzie, podobnie jak i w całym kraju, ten sam wyż znad Rosji. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Rano zachmurzenie całkowite i liczne gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, potem szybko rozpogodzi się do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj