Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Napłynie powietrze z Afryki i będzie ponad 20°C. Sprawdź prognozę na środek tygodnia

Jesteśmy i w najbliższych dniach pozostaniemy w zasięgu wyżu. Będzie ciepło, ale w nocy i rano możliwe mgły. Jesteśmy i w najbliższych dniach pozostaniemy w zasięgu wyżu. Będzie ciepło, ale w nocy i rano możliwe mgły. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jesteśmy w zasięgu umacniającego się wyżu znad Europy Wschodniej. Niebawem, a konkretnie już w środę, do Polski docierać zacznie bardzo ciepłe powietrze z Afryki, które przetransformowało się podczas przepływu nad Morzem Śródziemnym, Bałkanami i Karpatami, co spowodowało spadek jego temperatury w odniesieniu do obszaru źródłowego i tym samym także wzrost wilgotności. Mimo to w czwartek po południu temperatura osiągnie 21°C. Nocami i rano utworzą się liczne mgły, które przed południem zanikną i będziemy mogli cieszyć się październikową złotą jesienią.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (9/10 października 2018) będziemy w zasięgu silnego wyżu, którego centrum przemieści się nad Ukrainę. Z południa napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Początkowo zachmurzenie małe, jednak po północy zaczną się tworzyć liczne gęste mgły ograniczajace widzialność do 100 metrów i w nich zachmurzenie wzrośnie do całkowitego. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (10 października 2018) pogodę kształtować będzie ten sam wyż znad Ukrainy. Z południa napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Rano zachmurzenie całkowite i liczne mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, potem natomiast rozpogodzi się i będzie bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (10/11 października 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieści się nad Białoruś. Z południa nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Początkowo bezchmurnie, jednak z upływem nocy zaczną się tworzyć liczne gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów i w nich miejscami przejściowy wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (11 października 2018) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Przez większą część dnia bezchmurnie, tylko rano jeszcze zanikające mgły i w nich gdzieniegdzie zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj