KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadszedł kres pięknej pogody. Koniec tygodnia pochmurny i z dnia na dzień coraz chłodniej

Od piątku pogorszenie pogody. Będzie coraz więcej chmur i chłodniej. Od piątku pogorszenie pogody. Będzie coraz więcej chmur i chłodniej. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Słoneczny i ciepły wyż, który przez ostatnie półtora tygodnia gwarantował nam słoneczną i ciepłą pogodę, odsunął się nad Azję i nie wywiera już żadnego wpływu na pogodę w naszym kraju. Zostaliśmy odcięci od dopływu powietrza zwrotnikowego, to które napływało do wczoraj krąży nad naszym krajem i transformuje się, czego objawem jest stopniowy spadek jego temperatury i znaczny wzrost wilgotności. W najbliższych dniach, choć ciśnienie pozostanie dość wysokie, będziemy pod wpływem niżów, zatem oprócz mgieł i zdecydowanie większego zachmurzenia pojawią się również słabe opady deszczu i mżawki. Czas na gorsze oblicze jesieni.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (18/19 października 2018) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu zwrotnikowym starym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Mgły, miejscami gęste i wysokie, ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (19 października 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego. Będziemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite. Rano mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, a po południu lokalnie słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność zła do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (19/20 października 2018) będziemy w zasięgu niżu znad Rosji, w strefie tego samego frontu chłodnego, który bardzo powoli będzie przemieszczał się z północnego zachodu na południowy wschód. Zachmurzenie całkowite. Lokalnie silne zamglenia, a miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 metrów, okresami słaba mżawka. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność od bardzo słabej do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (20 października 2018) pozostaniemy w zasięgu niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód wciąż będzie przemieszczał się mało aktywny, chłodny front atmosferyczny, który do wieczora opuści Polskę. Z północnego zachodu napłynie za nim chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (20/21 października 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Niemiec. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (21 października 2018) pogodę w Polsce kształtować będzie płytki niż, który utworzy nad wschodnią częścią kraju. Nad Pogórzem Karpackim ulokuje się front okluzji z nim związany. Napływać będzie chłodne i wilgotne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?