KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek przyjemny, choć rano chłód i mgły. We wtorek duży spadek ciśnienia, zacznie padać

W poniedziałek dość przyjemnie i wyżowo. Od wtorku władzę nad pogodą w Polsce przejmą niże. W poniedziałek dość przyjemnie i wyżowo. Od wtorku władzę nad pogodą w Polsce przejmą niże. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wygląda na to, że definitywnie pożegnaliśmy piękne oblicze jesieni, przed nami wiele szarych, chłodnych i wietrznych dni. Początek tego typu pogody od wtorku, w poniedziałek będziemy w zasięgu wyżu, wyjrzy słońce, choć o poranku będzie chłodno i mglisto. To jedyny wyżowy dzień w nadchodzącym tygodniu, przez jego resztę pogodę ukształtują wietrzne i chłodne niże...

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 października 2018) dostaniemy się, podobnie jak i reszta kraju, pod wpływ klina wyżu znad północnego Atlantyku. Będziemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Bezchmurnie. Liczne mgły ograniczające widzialność nawet do 100 metrów. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (22 października 2018) pozostaniemy w zasięgu klina wyżu znad północnego Atlantyku. Przejściowo z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, przed południem zanikające, jednak w trakcie ich występowania miejscami zachmurzenie będzie całkowite. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 października 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, za którym rano napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (23 października 2018) dostaniemy się pod wpływ kolejnego wtórnego niżu, który znajdzie się nad Bałtykiem. Wieczorem od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny z nim związany. Będziemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, pod wieczór opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, zacznie szybko spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?