KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

U progu listopad, a wciąż słonecznie, ciepło i sucho. We Wszystkich Świętych będzie 20°C

W środku tygodnia dostaniemy się pod wpływ wyżu. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze. W środku tygodnia dostaniemy się pod wpływ wyżu. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Utrwalił się naturalny okres synoptyczny z napływem powietrza z południa i południowego zachodu. W dniu Wszystkich Świętych, powróci do nas zwrotnikowa masa powietrza płynąca z północnej Afryki, docierająca do Polski przez Morze Śródziemne i południową Europę. Wczesnym popołudniem zanotujemy aż 20°C.

REKLAMA


W środę w ciągu dnia (31 października 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rosji. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (31 października 2018/1 listopada 2018) pozostaniemy w zasięgu rozległego i silnego wyżu znad Europy Wschodniej. Nadal znajdować się będziemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (1 listopada 2018) pogodę w Polsce nadal kształtować będzie wyż znad Europy Wschodniej. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, wschodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1024 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?