Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

W piątek do 19°C, weekend trochę chłodniejszy. W sobotę w strefie frontu słaby deszcz

Piątek i niedziela będą całkiem przyjemne. Jedynie w sobotę dużo chmur i słaby deszcz. Piątek i niedziela będą całkiem przyjemne. Jedynie w sobotę dużo chmur i słaby deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Napływ powietrza z Afryki, którego doświadczamy dziś, utrzyma się do jutra włącznie. W sobotę natomiast nasunie się front atmosferyczny, wzrośnie zachmurzenie i pojawią się opady deszczu. Po jego przejściu z zachodu na wschód Europy przemieści się mobilny wyż, który w niedzielę znajdzie się już za naszą wschodnią granicą i ponownie napływać zacznie ciepłe powietrze z dalekiego południa. W najbliższy weekend - mimo ochłodzenia względem środka tygodnia - nadal panować będą temperatury powyżej normy wieloletniej dla początku listopada.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (1/2 listopada 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Europy Wschodniej. Z południa wciąż napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Nad ranem słaby deszcz. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (2 listopada 2018) nadal znajdować się będziemy pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (2/3 listopada 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii, a nad ranem nasunie się chłodny front atmosferyczny z owym niżem związany. Będziemy w powietrzu zwrotnikowym starym. Zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalne mgły ograniczające widzialność 300 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność od bardzo słabej do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (3 listopada 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Skandynawii, w strefie oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1029 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (3/4 listopada 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad wschodniej przemieści się nad Ukrainę. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, północny skręcający na wschodni. Widzialność od bardzo słabej do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, w drugiej połowie nocy zacznie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (4 listopada 2018) pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Wschodniej. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj