KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia tylko i wyłącznie słońce. W środę zanotujemy 20°C, a w czwartek 17°C

W środku tygodnia nadal bardzo słonecznie i ciepło. Napływa ciepłe powietrze z południowego wschodu. W środku tygodnia nadal bardzo słonecznie i ciepło. Napływa ciepłe powietrze z południowego wschodu. Fot. PixaBay

Odkąd prowadzi się obserwacje meteorologiczne, czyli co najmniej od XVIII wieku, nie notowano tak wysokich temperatur w listopadzie. W poniedziałek w południowo-wschodniej Polsce w wielu miejscach seryjnie padały historyczne rekordy temperatury maksymalnej dla jedenastego miesiąca roku. Od wczoraj rekord ogólnopolski dzierży właśnie Podkarpacie, gdyż w Bieszczadach lokalnie notowano ponad 26°C! Tak ciepłą pogodę zawdzięczamy napływowi powietrza zwrotnikowego z południowego wschodu - jest to powietrze nadzwyczaj suche i nawet listopadowe słońce potrafi je z łatwością ogrzać. Jego napływ utrzyma się także w środku tygodnia, choć wspomniana masa trochę się przetransformuje i cieplejszych dni w tym miesiącu, a co za tym idzie kolejnych rekordów, już nie zanotujemy. Mimo wszystko nadal na niebie królować będzie słońce, a przy ziemi temperatury zdecydowanie powyżej normy wieloletniej.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (6/7 listopada 2018) pogodę kształtować będzie wyż znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (7 listopada 2018) nadal pozostawać będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Wciąż z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (7/8 listopada 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Rosji. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza zwrotnikowego z południowego wschodu. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, zacznie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (8 listopada 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w przetransformowanym, starym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne, pod koniec dnia przechodzące w obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?