Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Będzie trochę więcej chmur i nieco chłodniej. Prognoza pogody na piątek, sobotę i niedzielę

Od piątku wzrośnie wilgotność powietrza i będzie trochę więcej chmur. Mimo to nie są spodziewane opady. Od piątku wzrośnie wilgotność powietrza i będzie trochę więcej chmur. Mimo to nie są spodziewane opady. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Niechybnie wkraczamy już w ten okres, gdy przed 16:00 zachodzi słońce i błyskawicznie zapada noc. Mimo to temperatury i małe zachmurzenie w ostatnich dniach powodują, że jakoś nie czuje się, iż mamy przecież drugą połowę jesieni. Napływ powietrza zwrotnikowego jednak ustał - pole ciśnienia zmieniło się w ten sposób, że nie ma ono jak i skąd nadal do nas docierać, zatem teraz to, co napłynęło w ostatnich dniach, będzie się transformować, krążąc po Europie Środkowej, co o tej porze roku poskutkuje, po pierwsze - wzrostem wilgotności i zachmurzenia, po drugie - spadkiem temperatury, szczególnie maksymalnej względem minionych dni. Mimo wszystko pamiętajmy, że ostatnie dni były nadzwyczaj ciepłe, a najbliższe, chociaż chłodniejsze, to wciąż pozostaną ciepłe. Fronty atmosferyczne są daleko i nie mają szans przebicia ze względu na bliskość wyżu nad Rosją, zatem nie będzie padać, a okresami promienie słoneczne przebiją się przez jesienne chmury.

REKLAMA



W piątek w ciągu dnia (9 listopada 2018) będziemy w zasięgu wyżu znad Rosji. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, rano jeszcze w wielu miejscach zanikające mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność zła poprawiająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (9/10 listopada 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (10 listopada 2018) będziemy pod wpływem silnego i wciąż umacniającego się wyżu znad Rosji. Nadal napływać będzie nad nasz kraj ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (10/11 listopada 2018) wciąż, niezmiennie, pogodę kształtować będzie ten sam silny i nadal umacniający się wyż znad Rosji. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (11 listopada 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południowego zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj