Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Środa i czwartek początkiem ochłodzenia. Będzie sporo chmur i przelotnie popada deszcz

W środku tygodnia ochłodzi się. W chłodnej masie powietrza wystąpią przelotne opady deszczu. W środku tygodnia ochłodzi się. W chłodnej masie powietrza wystąpią przelotne opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad całą północną Europą mamy w tej chwili rozległy niż, ośrodek wtórny z chłodnym frontem atmosferycznym już wkroczyły do zachodniej Polski, wieczorem opady dotrą i do nas. Po przejściu frontu wyraźnie ochłodzi się, w środę temperatura maksymalna nie przekroczy 9°C, a w czwartek 8°C. Mimo dość wysokiego ciśnienia napływająca masa powietrza będzie cechować się równowagą chwiejną i wystąpią w niej, nawet już daleko za strefą frontową, przelotne opady deszczu. Koniec tygodnia będzie jeszcze chłodniejszy.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (13/14 listopada 2018) pogodę w Polsce kształtować będzie płytki niż przemieszczający się znad Bałtyku Południowo-Wschodniego nad Białoruś. Przez Podkarpacie z zachodu na wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny, za którym po północy napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (14 listopada 2018) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Białorusi. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (14/15 listopada 2018) pozostaniemy w tylnej części płytkiego i wypełniającego się niżu znad Europy Wschodniej. Z północnego zachodu wciąż napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (15 listopada 2018) będziemy jeszcze w zasięgu płytkiego niżu, który przemieści się nad Morze Czarne. Napływać będzie chłodna i wilgotna, polarno-morska masa powietrza. Zachmurzenie duże, słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj