Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Z dnia na dzień chłodniej. Wystąpią spore przymrozki, w niedzielę wieczorem lekko poprószy śnieg

Pod koniec tygodnia napłynie chłodne powietrze z północy. Oprócz przymrozków w niedzielę lekko poprósz śnieg. Pod koniec tygodnia napłynie chłodne powietrze z północy. Oprócz przymrozków w niedzielę lekko poprósz śnieg. Fot. PixaBay

Po anomalnie ciepłej pierwszej połowie listopada wiele wskazuje na to, że jego pozostałe 50% przyniesie już aurę wyraźnie chłodniejszą. Sytuacja synoptyczna zmienia się dość szybko i wyraźnie: na północy i północnym zachodzie kontynentu, gdzie zwykle o tej porze roku panują głębokie niże, rozbudowuje się silny wyż, natomiast w miejscu Wyżu Azorskiego mamy niż. Tym samym cyrkulacja zachodnia została zablokowana. My skutki tej blokady odczujemy już w ten weekend, bowiem od nocy z piątku na sobotę spodziewane są już solidne przymrozki, dni również będą wyraźnie chłodniejsze. W niedzielę wieczorem natomiast od północy nasunie się chłodny front atmosferyczny, w strefie którego miejscami słabo poprószy śnieg.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (15/16 listopada 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju płytkiego niżu znad Morza Czarnego. Z północy napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, słabe, zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (16 listopada 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rosji. Z północnego wschodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Początkowo zachmurzenie duże, z upływem dnia jednak od wschodu postępować będą rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1037 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (16/17 listopada 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu rozciągającego się od południowej Skandynawii po Europę Wschodnią. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1040 hPa, wieczorem będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (17 listopada 2018) pogodę w całym kraju kształtować będzie ten sam wyż, którego centrum będzie przemieszczać się znad Litwy, przez Bałtyk Południowo-Wschodni nad południową Szwecję. Z północnego wschodu wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1039 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 listopada 2018) pozostaniemy jeszcze pod wpływem wyżu znad Skandynawii, w chłodnej i suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1037 hPa, zacznie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (18 listopada 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-kontynentalnym, dopiero wieczorem, za wspomnianym frontem, z północy napływać zacznie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, wieczorem miejscami słabe opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj