Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Trwa przepychanka jesieni z zimą. W poniedziałek i wtorek do 2°C, okresami lekki śnieżek

Początek tygodnia będzie charakterystyczny dla przedzimia. Lekko poprószy, nocami przymrozki, w dzień "na plusie". Początek tygodnia będzie charakterystyczny dla przedzimia. Lekko poprószy, nocami przymrozki, w dzień "na plusie". Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad południową Polskę od północy nasuwa się mało aktywny chłodny front atmosferyczny z bardzo słabymi, śladowymi wręcz opadami śniegu, zaś ciśnienie, osiągnąwszy 1040 hPa w trakcie sobotniej nocy, zaczęło spadać - i spada coraz szybciej. Po przejściu frontu napłynie przetransformowane powietrze arktyczne, ale mimo to temperatury maksymalne pozostaną dodatnie. Nocami jednak wciąż notować będziemy przymrozki. Okresami słabo poprószy lekki śnieżek. Na bardziej śmiały atak zimy jeszcze się nie zanosi.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 listopada 2018) będziemy w zasięgu rozległego niżu obejmującego obszar od zachodniej Rosji, przez Białoruś, Ukrainę, Bałkany aż po Morze Śródziemne. Z północy na południe powoli przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który do rana opuści nasz kraj. Z północnego wschodu napływać będzie powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni skręcający na wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (19 listopada 2018) znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Skandynawii a niżem znad Morza Śródziemnego. Z północnego wschodu napływać będzie przetransformowane powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże, możliwe słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 listopada 2018) będziemy w zasięgu wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia znad Morza Śródziemnego, w strefie frontu okluzji. Pozostaniemy w masie powietrza pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia (20 listopada 2018) będziemy pomiędzy wyżem znad Skandynawii a niżem znad Europy Południowo-Zachodniej. Z południowego wschodu napływać zacznie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj