Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Najpierw opady marznące, potem sucho. Czwartek bez opadów, ale nadal będzie chłodno

W środku tygodnia jeszcze dość chłodno. W nocy z wtorku na środę ślisko z powodu opadów marznących. W środku tygodnia jeszcze dość chłodno. W nocy z wtorku na środę ślisko z powodu opadów marznących. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wspomniana w prognozie poprzedniej walka jesieni i zimy o władzę nad Polską trwa. Najlepszym dowodem na ich walkę o teren będzie najbliższa noc, która przyniesie opady marznące - tzn. będzie padać deszcz i mżawka mimo ujemnej temperatury. Ciekawie też przedstawiają się trajektorie wsteczne cząsteczki powietrza napływającego do Krosna przy podłożu, na wysokości 1470 m i 3000 m n.p.m, które doskonale wyjaśniają, skąd to całe zamieszanie - niżej napływa powietrze chłodne, ze wschodu, na wysokości chmur frontowych cieplejsze z południa kontynentu, a w górnych warstwach swobodnej atmosfery obserwujemy napływ z Afryki. Jest i do piątku rano nadal będzie chłodno, zaś chłodny, przenikliwy i co za tym idzie dokuczliwy wschodni wiatr zacznie słabnąć w czwartek.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (20/21 listopada 2018) pogodę kształtować będzie zatoka niżowa związana z rozległym niżem obejmującym całą Europę Południowo-Zachodnią i część Atlantyku. Z południa na północ powoli przemieści się front okluzji. Z południowego wschodu napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite. Marznące opady deszczu i mżawki, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian. Zobacz: Uwaga, będzie ślisko! W nocy z wtorku na środę opady marznące i gołoledź

W środę w ciągu dnia (21 listopada 2018) będziemy w płytkiej zatoce niżowej związanej z rozległym niżem obejmującym całą Europę Południową. Front zokludowany będzie odsuwał się na północ, do wieczora ulegnie rozmyciu. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, rano jeszcze miejscami zanikająca marznąca mżawka. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (21/22 listopada 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Szwecji. Ze wschodu napływać zacznie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (22 listopada 2018) pozostaniemy, podobnie jak i reszta kraju, w zasięgu wyżu, którego centrum przemieści się nad północno-wschodnią Polskę. Ze wschodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, do wieczora jeszcze nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj