Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Napłynie powietrze z południa. Koniec tygodnia będzie cieplejszy, ale deszczu nie unikniemy

Od piątku ocieplenie, które utrzyma się przez weekend. Nadal jednak sporo chmur, wystąpią opady deszczu. Od piątku ocieplenie, które utrzyma się przez weekend. Nadal jednak sporo chmur, wystąpią opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Od tygodnia toczy się walka jesieni i zimy o władzę nad Polską. Noc z wtorku na środę i środowy poranek, przynoszące opady deszczu przy ujemnej temperaturze powietrza i gruntu, bynajmniej nie były ostatnimi akordami tej naprawdę zaciętej rywalizacji. W ciągu najbliższych dni strefa frontu przesunie się nieco na północ, dzięki czemu ociepli się. W prognozach na weekend pojawia się płytki niż powstały pod prądem strumieniowym. Wejdzie on znad Bawarii przez Czechy nad południową Polskę, przynosząc w wielu miejscach opady deszczu. Będzie cieplej - nawet nocami i o wschodzie słońca nie będzie przymrozków. Wygląda na to, że zbliżające się ocieplenie potrwa tylko do niedzieli, od poniedziałku znów chłodniej, ale jeszcze przyjdzie czas o tym napisać. Starcie dwóch pór roku trwa zatem w najlepsze. Czy koniec miesiąca przyniesie jakieś trwałe rozstrzygnięcie? Przekonamy się. Teraz pozostaje nam tylko cierpliwie czekać.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (22/23 listopada 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Mazur przemieści się do rana nad Ukrainę. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-kontynentalnego ze wschodu. Zachmurzenie całkowite. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (23 listopada 2018) pogodę kształtować będzie wyż znad Ukrainy. Z południowego wschodu napłynie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana, przejściowo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, przed południem zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (23/24 listopada 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Ukrainy. Z południowego wschodu napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (24 listopada 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Bawarii przez Czechy nad południową Polskę i związanego z tym niżem ciepłego frontu atmosferycznego. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (24/25 listopada 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu, który do rana przemieści się nad Białoruś. Nad ranem od zachodu nasunie się związany z nim kolejny front atmosferyczny, tym razem chłodny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (25 listopada 2018) będziemy w tylnej części płytkiego niżu, który odsunie się dalej na wschód Europy. Z zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj