Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środku tygodnia mroźno, ale wreszcie wyjrzy słońce. W czwartek nad ranem będzie -9°C

W środku tygodnia ciąg dalszy ochłodzenia, ale za to pokaże się słońce. Ciśnienie będzie wysokie. W środku tygodnia ciąg dalszy ochłodzenia, ale za to pokaże się słońce. Ciśnienie będzie wysokie. Fot. PixaBay

Za oknami mamy zimę w pełnej krasie, ściął mróz, odwilży spodziewajmy się dopiero w przyszłym tygodniu. Najchłodniejsze dni są ciągle przed nami i przypadną na okres od czwartku do soboty. Słabe przelotne opady śniegu wystąpią jeszcze w środę, ale będą na tyle słabe, że wysokość pokrywy śnieżnej nie wzrośnie. Potem natomiast rozbuduje się wyż, a rozpogodzenia mu towarzyszące poskutkują znacznymi spadkami temperatury szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych, w środku dnia będzie tylko trochę cieplej. Mróz oczywiście całodobowo. Słońca nie widzieliśmy już od tygodnia, lecz najbliższe dni przyniosą wyczekiwaną odmianę. Mimo to temperatura odczuwalna niska, jeszcze niższa od rzeczywistej, bowiem dawać się będzie we znaki mroźny wiatr z kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę (27/28 listopada 2018) będziemy w zasięgu płytkiej zatoki niskiego ciśnienia, w strefie oddziaływania frontu okluzji. Z północy napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (28 listopada 2018) początkowo będziemy jeszcze w zasięgu oddziaływania frontu okluzji, potem jednak rozbuduje się wyż znad Litwy. Z północy napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, potem obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (28/29 listopada 2018) pogodę na Podkarpaciu, podobnie jak i w całym kraju, kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Litwy nad Białoruś. Nadal z północy napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -9°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1036 hPa i nadal będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (29 listopada 2018) pozostaniemy w zasięgu tego samego wyżu, który przemieści się nad Rosję. Utrzyma się napływ mroźnego powietrza arktycznego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -5°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1038 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj