Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Weekend też mroźny, w sobotę nad ranem -10°C. Słonecznie, dopiero od niedzieli sporo chmur

Koniec tygodnia także mroźny. W piątek i w sobotę słonecznie, od niedzieli sporo chmur i porywisty wiatr. Koniec tygodnia także mroźny. W piątek i w sobotę słonecznie, od niedzieli sporo chmur i porywisty wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Trwający 70 godzin wzrost ciśnienia, który mogliśmy obserwować chociażby na domowych barometrach, dobiegł końca w czwartek rano, od przedpołudnia obserwujemy spadek ciśnienia. Mroźny wyż odsuwa się na wschód, ale najbliższe dwa dni także będą słoneczne, a piątek nawet bezchmurny. Nad Atlantykiem wszystko wraca na swoje miejsce, na wodach w rejonie Islandii mamy tradycyjnie głęboki niż, zatem cyrkulacja zachodnia niechybnie zmierza do odbudowy. Wysoko ponad naszymi głowami powietrze znad Atlantyku zacznie napływać już w niedzielę, ale na „naszej” wysokości wciąż utrzymywać się będzie przetransformowane powietrze arktyczne, zatem odwilż dopiero w przyszłym tygodniu. Najniższą temperaturę przyniesie pierwsza noc weekendowa, ta z piątku na sobotę - lokalnie temperatura spadnie nawet do -10°C.

W nocy z czwartku na piątek (29/30 listopada 2018) będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z północnego wschodu wciąż napływać będzie powietrze arktyczne. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od -8°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (30 listopada 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu który przemieści się nad Kazachstan. Z północnego wschodu nadal napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (30 listopada 2018/1 grudnia 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad krańców Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ mroźnego powietrza arktycznego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -10°C do -9°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (1 grudnia 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (1/2 grudnia 2018) od zachodu nasunie się płytka zatoka niżowa związana z rozległym i głębokim niżem znad Morza Norweskiego wraz z mało aktywnym frontem okluzji. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (2 grudnia 2018) pogodę kształtować będzie głęboki niż znad Morza Norweskiego wraz z wtórnym ośrodkiem niskiego ciśnienia przemieszczającym się przez Morze Północne. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj