Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Od poniedziałku odwilż, we wtorek do 4°C. Będzie jednak pochmurno, okresami popada deszcz

W poniedziałek początek odwilży. Początek tygodnia będzie pochmurny, okresami będzie padać deszcz. W poniedziałek początek odwilży. Początek tygodnia będzie pochmurny, okresami będzie padać deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po zimowym tygodniu, którego druga połowa przyniosła solidny mróz, szczególnie w późnych godzinach nocnych i o porankach, nadchodzi odwilż. Sygnalizowana w prognozach poprzednich odbudowa cyrkulacji strefowej dokonała się, zmagamy się już z pierwszą jej cechą charakterystyczną, czyli porywistym wiatrem, w poniedziałek w ciągu dnia rozpocznie się także odwilż. Wcześniej - najbliższej nocy, w strefie frontu ciepłego wprowadzającego atlantyckie powietrze, wystąpi marznący deszcz. Uważajmy - na drogach przejściowo będzie ślisko. Od wtorku temperatury dodatnie przez całą dobę, nie wystąpią nawet poranne przymrozki. W drugi dzień tygodnia także zdecydowana przewaga chmur, okresami słabe opady deszczu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 grudnia 2018) będziemy pod wpływem niżu znad Morza Północnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w przetransformowanej masie powietrza arktycznego, dopiero rano napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie z zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami w godzinach wieczornych. Opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (3 grudnia 2018) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Skandynawii. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, po południu i wieczorem opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

Zobacz: W poniedziałek nad ranem miejscami ślisko. Przewidywane opady marznącego deszczu

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4 grudnia 2018) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Szwecji, w ciepłym powietrzu polarno-morskim napływającym z zachodu. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek w ciągu dnia (4 grudnia 2018) pogodę wciąż kształtować będzie niż znad Skandynawii, a od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Przez większą część dnia pozostawać będziemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, dopiero wieczorem napłynie nieco chłodniejsze powietrze, również polarno-morskie, z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj