Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Od piątku znów załamanie pogody. Oprócz porywistego wiatru deszcz, przejściowo marznący

Ostatnie dni tygodnia przyniosą pogodę wietrzną. Do tego popada deszcz, przejściowo - w piątek - marznący. Ostatnie dni tygodnia przyniosą pogodę wietrzną. Do tego popada deszcz, przejściowo - w piątek - marznący. Fot. PixaBay

I to by było na tyle spokoju w pogodzie w tym tygodniu - w trakcie panowania cyrkulacji zachodniej trwa on zwykle krótko i po dwóch dniach sielanki nadchodzi kolejne załamanie pogody, o czym przekonamy się niebawem. Nad Polskę już nasuwają się chmury frontu niżu znad Atlantyku, w piątek zacznie padać - głównie deszcz. Na domiar złego dąć zacznie porywisty wiatr z południa, od gór, lecz bez cech fenowych, a więc będzie zimny - nie tylko znacząco obniży temperaturę odczuwalną, ale też utrudni i opóźni wzrost temperatury powietrza i gruntu powyżej 0°C, co przy opadach deszczu znów wywoła gołoledź. W sobotę i niedzielę także niż, okresami opady deszczu, ale niewielkie przymrozki już tylko nocami.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (6/7 grudnia 2018) od zachodu nasuwać się zacznie zatoka niżowa związana z płytkim niżem przemieszczającym się znad Morza Północnego nad Szwecję wraz z frontem zokludowanym. Przez większą część nocy pozostaniemy w przetransformowanym, starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami w godzinach wieczornych. W drugiej połowie nocy słabe opady śniegu przechodzące w opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (7 grudnia 2018) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania tego samego, płytkiego niżu, który przemieści się nad Bałtyk i do wieczora wypełni się. Będziemy jeszcze w strefie frontu okluzji. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu marznącego, powodującego gołoledź, przejściowo, szczególnie rano, także deszczu lodowego. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (7/8 grudnia 2018) od zachodu dostawać się będziemy pod wpływ kolejnego niżu, tym razem znad Morza Północnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego, za którym przejściowo napłynie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, przejściowo marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, przez większość nocy będzie spadać, nad ranem zacznie się wahać.

Zobacz: Opady marznące, gołoledź i porywisty wiatr. Ostrzeżenia na piątek i noc z piątku na sobotę

W sobotę w ciągu dnia (8 grudnia 2018) pogodę wciąż kształtować będzie ten sam niż, który przemieści się nad Danię. Rano przemieści się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 grudnia 2018) pozostaniemy w zasięgu niżu, który znad Danii przemieści się nad Szwecję. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (9 grudnia 2018) wciąż pozostawać będziemy pod wpływem tego samego niżu, który przemieści się nad Bałtyk. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj