KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od piątku znów załamanie pogody. Oprócz porywistego wiatru deszcz, przejściowo marznący

Ostatnie dni tygodnia przyniosą pogodę wietrzną. Do tego popada deszcz, przejściowo - w piątek - marznący. Ostatnie dni tygodnia przyniosą pogodę wietrzną. Do tego popada deszcz, przejściowo - w piątek - marznący. Fot. PixaBay

I to by było na tyle spokoju w pogodzie w tym tygodniu - w trakcie panowania cyrkulacji zachodniej trwa on zwykle krótko i po dwóch dniach sielanki nadchodzi kolejne załamanie pogody, o czym przekonamy się niebawem. Nad Polskę już nasuwają się chmury frontu niżu znad Atlantyku, w piątek zacznie padać - głównie deszcz. Na domiar złego dąć zacznie porywisty wiatr z południa, od gór, lecz bez cech fenowych, a więc będzie zimny - nie tylko znacząco obniży temperaturę odczuwalną, ale też utrudni i opóźni wzrost temperatury powietrza i gruntu powyżej 0°C, co przy opadach deszczu znów wywoła gołoledź. W sobotę i niedzielę także niż, okresami opady deszczu, ale niewielkie przymrozki już tylko nocami.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (6/7 grudnia 2018) od zachodu nasuwać się zacznie zatoka niżowa związana z płytkim niżem przemieszczającym się znad Morza Północnego nad Szwecję wraz z frontem zokludowanym. Przez większą część nocy pozostaniemy w przetransformowanym, starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami w godzinach wieczornych. W drugiej połowie nocy słabe opady śniegu przechodzące w opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (7 grudnia 2018) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania tego samego, płytkiego niżu, który przemieści się nad Bałtyk i do wieczora wypełni się. Będziemy jeszcze w strefie frontu okluzji. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu marznącego, powodującego gołoledź, przejściowo, szczególnie rano, także deszczu lodowego. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (7/8 grudnia 2018) od zachodu dostawać się będziemy pod wpływ kolejnego niżu, tym razem znad Morza Północnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego, za którym przejściowo napłynie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, przejściowo marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, przez większość nocy będzie spadać, nad ranem zacznie się wahać.

Zobacz: Opady marznące, gołoledź i porywisty wiatr. Ostrzeżenia na piątek i noc z piątku na sobotę

W sobotę w ciągu dnia (8 grudnia 2018) pogodę wciąż kształtować będzie ten sam niż, który przemieści się nad Danię. Rano przemieści się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 grudnia 2018) pozostaniemy w zasięgu niżu, który znad Danii przemieści się nad Szwecję. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (9 grudnia 2018) wciąż pozostawać będziemy pod wpływem tego samego niżu, który przemieści się nad Bałtyk. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?