KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia nadal mroźno i zimowo. Prędkość wiatru wzrośnie, szczególnie w czwartek

W środku tygodnia pozostaniemy pod wpływem wyżu, ale będzie on słabnąć. Nieco wzrośnie prędkość wiatru. W środku tygodnia pozostaniemy pod wpływem wyżu, ale będzie on słabnąć. Nieco wzrośnie prędkość wiatru. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Słaby wiatr w okresie zimowym z niewielką dynamiką zmian w atmosferze, szczególnie w naszym kraju, nierozerwalnie wiąże się z szybkim wzrostem stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. Dzisiejszy dzień jest ostatnim z tak słabym wiatrem, od jutra powietrze będzie więc trochę lepsze, ale wciąż nie idealne - na to musimy poczekać do drugiej połowy tygodnia, kiedy to przechodzić będą nad Polską fronty atmosferyczne, które wymiotą wreszcie z Polski starą, przetransformowaną masę powietrza, którą oddychamy teraz. Środa i czwartek wciąż mroźne, ciśnienie zaś - po osiągnięciu maksimum 1032 hPa dzisiejszego wieczoru - już nieco niższe.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (18/19 grudnia 2018) pogodę wciąż kształtować będzie wyż znad Rosji. Pozostaniemy w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (19 grudnia 2018) pozostawać będziemy w zasięgu powoli słabnącego wyżu znad Rosji. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne, przejściowo obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (19/20 grudnia 2018) nadal będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Utrzyma się nad wschodnią Polską powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (20 grudnia 2018) pogodę kształtować będzie słabnący wyż znad Rosji. Będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?