KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W czwartek i piątek pochmurno, okresami deszczowo. Ciepło, popołudniami do 5°C

W czwartek i w piątek pochmurno, okresami deszczowo,  ale - jak na zimę - ciepło. W czwartek i w piątek pochmurno, okresami deszczowo, ale - jak na zimę - ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po przejściu frontu okluzji napłynęło łagodniejsze powietrze z zachodu i właśnie z tego kierunku nasuwa się nad nasz kraj kolejny niż z kolejnym frontem, za którym ociepli się jeszcze bardziej. Wiele wskazuje na to, że brzydka, lecz stosunkowo ciepła aura utrzyma się do ostatnich dni roku, a co w nowym roku? Tego jeszcze nie wiemy. W czwartek i w piątek na pewno przesadnie nie zmarzniemy, lecz będziemy mogli zmoknąć. Parasole będą bardzo przydatne.

REKLAMA


W nocy ze środy na czwartek (26/27 grudnia 2018) będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego niżu obejmującego całą północną Europę. Z zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami mżawka i słaby deszcz. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (27 grudnia 2018) od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny związany z niżem przemieszczającym się znad Morza Norweskiego nad Półwysep Skandynawski. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z czwartku na piątek (27/28 grudnia 2018) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Europy Północnej. Wciąż napływać będzie z zachodu ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (28 grudnia 2018) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Bałtyku nad Białoruś wraz z chłodnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?