KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Mróz - w nocy nawet dwucyfrowy, i słaby wiatr. Prognoza pogody na poniedziałek i wtorek

Na początku tygodnia będziemy w zasięgu słabnącego klina wyżowego. Mroźno, najbardziej nocami. Na początku tygodnia będziemy w zasięgu słabnącego klina wyżowego. Mroźno, najbardziej nocami. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wydawać by się mogło, że zmiana kierunku wiatru ze wschodniego i południowo-wschodniego na północno-zachodni i północny świadczy o jakichś nadchodzących zmianach w pogodzie, jednak tak nie jest - gradient ciśnienia wciąż niewielki, znajdujemy się po prostu po drugiej stronie osi klina wyżu, który potrzyma także na początku tygodnia. Oprócz słabego wiatru mamy także brak frontów atmosferycznych, będziemy ciągle w starzejącym się powietrzu arktycznym, zatem na odwilż w najbliższym czasie nie ma szans. Prąd strumieniowy frontu polarnego daleko na południe od nas oraz nad Atlantykiem i - jak sugerują prognozy numeryczne - póki co ani myśli wracać w nasze szerokości geograficzne. Pora zatem przywyknąć do mrozów, które najsilniejsze będą oczywiście nocami i o porankach. We wtorek nad ranem w wielu miejscach kilkanaście stopni mrozu.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (20/21 stycznia 2019) pogodę kształtować będzie klin wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -9°C do -8°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (21 stycznia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie wyraźnej zmianie. Pozostaniemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 stycznia 2019) pozostaniemy w zasięgu klina wyżowego, który będzie jednak słabnąć. Nadal napływać będzie przetransformowane powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od -12°C do -11°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (22 stycznia 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, początkowo będzie spadać, potem zacznie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?