KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Po weekendzie chłodniej, ale zima na razie nie wraca. Sięgnie wyż, ciśnienie będzie wysokie

Na początku tygodnia temperatura spadnie. Mimo to ostra zima, przynajmniej na razie, ani myśli wracać. Na początku tygodnia temperatura spadnie. Mimo to ostra zima, przynajmniej na razie, ani myśli wracać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po lutowym weekendzie, w którym temperatura osiągała nawet kilkanaście stopni Celsjusza, znalazłyby się pewnie osoby nieśmiało wypatrujące wiosny. Niemniej musimy ochłonąć, to zdecydowanie za wcześnie, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż ostatnie dwa dni były w naszej części kraju anomalnie ciepłe, a już kilkaset kilometrów od nas, na przykład w Sudetach, w tym samym czasie panowała śnieżna zima - nadal tam mocno sypie. Chłodniejsze powietrze jest już w naszym kraju, na wschód Polski dotrze na początku tygodnia. Mimo to pierwsza noc nowego tygodnia jeszcze bez przymrozków, w dzień także "na plusie", dopiero w nocy z poniedziałku na wtorek wystąpi przymrozek. Wyraźnie jednak widać, że atmosfera dąży do odbudowy cyrkulacji strefowej w naszych szerokościach geograficznych, a to bynajmniej powrotu srogiej zimy nie zwiastuje. Najbliższe dni pod znakiem wyżu, ciśnienie wyraźnie wyższe niż w mijający weekend.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4 lutego 2019) przez Polskę przewędruje płytki ośrodek niskiego ciśnienia, który znad południowej Polski przemieści się nad Litwę. W drugiej połowie nocy nasunie się chłodny front atmosferyczny, za którym nad ranem napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. W pierwszej połowie nocy zachmurzenie umiarkowane, w drugiej połowie nocy duże i całkowite. Nad ranem, w strefie frontu, słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, początkowo będzie się lekko wahać, potem będzie szybko wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (4 lutego 2019) nad naszym krajem rozbudowywać się będzie wyż, który znad Bawarii do wieczora zdąży przemieścić się nad Śląsk. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 lutego 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad południowej Polski przemieści się nad Białoruś. Będziemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, w pierwszej połowie nocy będzie powoli wzrastać, w drugiej połowie nocy nieznacznie spadnie.

We wtorek w ciągu dnia (5 lutego 2019) znajdziemy się, podobnie jak i cały kraj, w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Półwyspu Iberyjskiego, przez Europę Środkową, aż po wschód kontynentu. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?