Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Koniec tygodnia ciepły, ale z porywistym wiatrem. W niedzielę na termometrach nawet 6°C

Drugi weekend lutego także będzie ciepły. Dokuczy jednak porywisty wiatr z kierunków południowych. Drugi weekend lutego także będzie ciepły. Dokuczy jednak porywisty wiatr z kierunków południowych. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Drugi weekend lutego, będący jednocześnie pierwszym w trakcie ferii, zimowej aury nam nie przyniesie. Wręcz przeciwnie - jesteśmy w silnym strumieniu cyrkulacji zachodniej, zatem najbliższe dni będą ciepłe i wietrzne. Pod koniec tygodnia utrzyma się napływ powietrza z zachodu, w piątek i w sobotę wystąpią tylko słabe przymrozki, przez większość dnia natomiast temperatury zdecydowanie dodatnie. W niedzielę "na plusie" już przez całą dobę. Uważać powinniśmy na wzmagający się południowy wiatr, który z dnia na dzień będzie coraz bardziej dokuczliwy. W niedzielę przewiduje się porywy o prędkości przekraczającej 70 km/h, a taki wiatr ma już na tyle dużą siłę, że służby meteorologiczne wydają przed nim ostrzeżenia.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (7/8 lutego 2019) znajdziemy się w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku, przez Europę Południowo-Zachodnią, Alpy, aż po Ukrainę i Rosję. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (8 lutego 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie wyraźnej zmianie. Utrzyma się nad całą Polską powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (8/9 lutego 2019) będziemy na skraju rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się na obszarze południowej i wschodniej Europy. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (9 lutego 2019) dostaniemy się, podobnie jak i cały kraj, pod wpływ głębokiego niżu znad Morza Północnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem tym z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10 lutego 2019) będziemy w zasięgu rozległego niżu obejmującego całą zachodnią, północną i środkową Europę. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (10 lutego 2019) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Skandynawii, obejmujący całą Europę Północną, Zachodnią i Środkową. Z zachodu wciąż napływać będzie ciepłe, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, o średniej prędkości do 35 km/h, porywisty, w porywach do 75 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj