KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czuć już zapach przedwiośnia. Weekend będzie słoneczny, popołudniami zanotujemy 12°C

Trzeci weekend lutego przyniesie rozpogodzenia i wysokie temperatury maksymalne. Trzeci weekend lutego przyniesie rozpogodzenia i wysokie temperatury maksymalne. Fot. PixaBay

Mimo wysokiego ciśnienia póki co utrzymuje się pogoda charakterystyczna dla ciepłego wycinka niżu. Chmury piętra niskiego, odcinające nas w zupełności od dopływu promieni słonecznych, najwcześniej wycofają się z zachodniej Polski. Aura będzie niesprawiedliwa tylko przez około dobę, gdyż w sobotę rozpogodzi się także na wschodzie kraju. Wkraczamy w nadzwyczaj ciepły - jak na luty - okres. Odbudowa cyrkulacji strefowej i przesunięcie się frontu polarnego daleko na północ gwarantować nam będzie wysokie temperatury, może z wyjątkiem nocy i poranków. Popołudniami, przy coraz wyżej i mocniej świecącym Słońcu, termometry w niemal całym kraju wskażą kilkanaście stopni Celsjusza.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (14/15 lutego 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Morza Norweskiego nad Morze Barentsa. Z zachodu nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (15 lutego 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, okresami mżawka. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, będzie powoli spadać.

W nocy z piątku na sobotę (15/16 lutego 2019) sytuacja baryczna we wschodniej Polsce jeszcze nie ulegnie wyraźnej zmianie. Nadal utrzymywać się będzie napływ ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego z zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (16 lutego 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Austrii przemieści się nad Rumunię. Z południowego zachodu napłynie ciepłe i suche powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 lutego 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rumunii. Będziemy w powietrzu zwrotnikowym starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (17 lutego 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Pozostaniemy w przetransformowanej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?