KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środek tygodnia ciepły, ale także wietrzny. W czwartek 14°C, porywy wiatru osiągną 75 km/h

W środku tygodnia kolejny napływ ciepłego powietrza. W czwartek nawet 15°C, ale okresami bardzo wietrznie. W środku tygodnia kolejny napływ ciepłego powietrza. W czwartek nawet 15°C, ale okresami bardzo wietrznie.

Jesteśmy w tylnej części niżu, wiatr już nie południowy, lecz zachodni, do tego przelotne opady deszczu, miejscami gradu, i wzrost ciśnienia - tak wygląda dziś pogoda w większej części naszego kraju. We wschodniej części Polski chłodna masa powietrza utrzyma się do środy rano, w południe natomiast nasuwać się zacznie kolejny niż z frontem ciepłym, wiatr ponownie odkręci na południowy, chmury piętra niskiego znikną, pojawią się w ich miejsce nieodbierające nam chwil ze słońcem chmury piętra wysokiego, może też nieco Altocumulusów. W nocy ze środy na czwartek wszędzie w polskich górach - od Sudetów po Karpaty - rozhula się wiatr fenowy, na Podhalu nazywany halnym, utrzyma się on też w czwartkowy dzień. Temperatura wyraźnie wzrośnie - w Krośnie odnotujemy 14°C, a w Małopolsce gdzieniegdzie będzie nawet 21°C! Ciesząc się ciepłą pogodą nie zapominajmy, a wręcz uważajmy na porywisty wiatr, w wielu miejscach zdecydowanie przekraczający 70 km/h.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (5/6 marca 2019) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (6 marca 2019) na krótko rozbuduje się klin wyżu znad Morza Śródziemnego. Pozostaniemy w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (6/7 marca 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (7 marca 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Północnego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, o średniej prędkości dochodzącej okresami do 35 km/h, porywisty, w porywach do 75 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?