KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia z dynamiczną aurą, we wtorek już spokojniej. Będzie trochę chłodniej

Początek tygodnia będzie chłodniejszy. Pojawią się opady przelotne i porywisty wiatr. Początek tygodnia będzie chłodniejszy. Pojawią się opady przelotne i porywisty wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Dynamiczny, pogłębiający się wtórny ośrodek niżowy wchodzi nad zachodnią Polskę, w strefie frontu chłodnego z nim związanego silnie wieje i przelotnie pada. Niż przemieszcza się nad Białoruś, tuż po wejściu nad ten kraj nad Podkarpacie dotrze wspomniany front - w poniedziałek nad ranem spodziewajmy się krótkiego, ale mocnego uderzenia wiatru i szybkiego wzrostu ciśnienia. W dzień też będzie rwało, ale siła wiatru, w przeciwieństwie do późnych godzin nocnych, nie będzie już stwarzać zagrożenia. Wystąpią opady deszczu, krupy śnieżnej, a w nocy z poniedziałku na wtorek także śniegu. Wtorek początkowo z pogodą charakterystyczną dla tylnej części niżu, potem rozbuduje się słaby klin wyżowy, a wraz z tym wiatr odkręci z północno-zachodniego na południowy. Będzie chłodno, choć zima już nie wróci.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 marca 2019) będziemy pod wpływem niżu, który znad zachodniej Polski przemieści się nad Białoruś. Wieczorem oddziaływać będzie związany z nim front ciepły, natomiast nad ranem nasunie się front chłodny. Będziemy w polarno-morskich masach powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, nad ranem przejściowo wzmagający się do silnego, o średniej prędkości do 40 km/h, porywistego, w porywach do 90 km/h, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1001 hPa, przez większą część nocy będzie się wahać, dopiero nad ranem zacznie szybko wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (11 marca 2019) będziemy w tylnej części niżu, który znad Białorusi odsunie się nad Rosję. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami przelotne opady deszczu, deszczu z gradem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12 marca 2019) pozostawać będziemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (12 marca 2019) początkowo pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji, potem jednak na krótko rozbuduje się słaby klin wyżu znad Atlantyku. Utrzyma się napływ chłodnej polarno-morskiej masy powietrza z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo możliwe słabe przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, wieczorem skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?