Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na początku tygodnia pochmurno i chłodniej, maksymalnie 7°C. Pokropi, ale ucichnie wiatr

W poniedziałek rano napłynie powietrze chłodniejsze. Będzie pochmurno, popada deszcz, ale za to osłabnie wiatr. W poniedziałek rano napłynie powietrze chłodniejsze. Będzie pochmurno, popada deszcz, ale za to osłabnie wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Obszar Polski, za wyjątkiem Pomorza Zachodniego, znajduje się w niedzielę w ciepłym wycinku niżu. W Małopolsce temperatura lokalnie przekracza 20°C. Od północnego zachodu wchodzi jednak front chłodny, który nad Podkarpacie dotrze w poniedziałek nad ranem - w momencie jego nasunięcia się zachmurzenie wzrośnie do całkowitego, popada deszcz, a wiatr dość szybko zmieni kierunek z południowego na północno-zachodni. Front opuści po kilku godzinach nasz rejon, ale pierwszy dzień tygodnia pozostanie pochmurny, a zamiast kilkunastu stopni Celsjusza, notowanych w niedzielę, będzie co najwyżej 7°C. Ucichnie za to wiatr. Wtorek też chłodny, od zachodu rozbuduje się wyż, wystąpią przejaśnienia, lecz mimo to do bezchmurnego nieba będzie bardzo daleko. Ciśnienie

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 marca 2019) pogodę kształtować będzie niż znad Skandynawii, a nad ranem od północnego zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Początkowo pozostaniemy w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza, nad ranem zaś napłynie powietrze chłodniejsze, ale także polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie małe, potem będzie stopniowo wzrastać, aż do całkowitego. Nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, przez większą część nocy będzie się lekko wahać, dopiero nad ranem zacznie szybko wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (18 marca 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Skandynawii, w strefie odchodzącego na południowy wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 marca 2019) rozbudowywać się zacznie klin wyżu znad Atlantyku. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (19 marca 2019) będziemy w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj