KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia ciąg dalszy ochłodzenia. Wzmoże się wiatr i będzie przelotnie padać

Początek tygodnia przyniesie dalsze ochłodzenie. Nie unikniemy przelotnych opadów. Początek tygodnia przyniesie dalsze ochłodzenie. Nie unikniemy przelotnych opadów. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Front chłodny zatrzymał się na dobę w górach, dziś pod jego wpływem są i Sudety i Karpaty, cały kraj znajduje się w nieco chłodniejszej masie powietrza. W nocy jeszcze pokropi ze wspomnianego frontu, w poniedziałek w ciągu dnia pogoda będzie zmienna - rano i przed południem przejaśni się, a po południu nasunie się kolejny niż z kolejnym frontem, tym razem zokludowanym, spadnie przelotny deszcz. Przed jego nadejściem temperatura zdoła osiągnąć 10°C, w trakcie i po opadach już chłodniej. We wtorek wzrost ciśnienia, ale pozostaniemy w tylnej części niżu, gdzie będzie wiał chłodny, dokuczliwy, porywisty północno-zachodni wiatr, przelotnie popada deszcz i krupa śnieżna, a w najcieplejszym momencie dnia zanotujemy nie więcej niż 6°C. Początek ocieplenia w połowie tygodnia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 marca 2019) pogodę kształtować będzie płytki niż powstały na pofalowanym froncie chłodnym, którego centrum przemieści się znad Słowacji nad Ukrainę. Będziemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (25 marca 2019) od północnego zachodu dostaniemy się pod wpływ wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia, który znad Bałtyku Południowo-Wschodniego przemieści się nad Białoruś. Po południu nasunie się związany z nim zokludowany front atmosferyczny, za którym napłynie jeszcze chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu przejściowo porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra, przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, przez większą część dnia będzie powoli spadać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne do południa obojętne, po południu i wieczorem niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (25/26 marca 2019) będziemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, miejscami także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (26 marca 2019) cały kraj pozostanie jeszcze w tylnej części niżu znad Rosji. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, miejscami, zwłaszcza początkowo, także krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność na ogół dobra, jedynie przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?