KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę chłodno i sucho, noc i poranek z przymrozkiem. W czwartek przelotne deszcze i do 8°C

Środek tygodnia będzie chłodnawy. W środę sucho i więcej słońca, w czwartek przelotne opady deszczu. Środek tygodnia będzie chłodnawy. W środę sucho i więcej słońca, w czwartek przelotne opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Środa zapowiada się jako najchłodniejszy dzień w tym tygodniu. Po opadach śniegu, spodziewanych we wtorkowy wieczór, rozbuduje się klin wyżowy w zimnej masie powietrza, a ciśnienie przez całą następną dobę będzie powoli wzrastać. Nad ranem i rano wystąpi przymrozek, a w ciągu dnia, mimo dobrych kilku godzin ze słońcem, temperatura przy umiarkowanym, chłodnawym, północno-zachodnim wietrze oraz napływie powietrza pochodzenia arktycznego nie zdoła przekroczyć 7°C. W czwartek nad Polską znajdzie się płytki niż z frontem okluzji, więc przybędzie chmur i przelotnych opadów deszczu. Mimo że nie będzie tak słonecznie jak w środę, a nawet popada, to temperatura maksymalna będzie nieco wyższa. W tym tygodniu po raz kolejny najcieplej zrobi się akurat na weekend.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (26/27 marca 2019) przez południową połowę Polski przemieszczać się będzie zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Europy Wschodniej wraz z wtórnym frontem chłodnym. Z północy napłynie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane i duże, wieczorem opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr na ogół umiarkowany, wieczorem w strefie frontu chłodnego porywisty, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (27 marca 2019) rozbuduje się nad nami klin wyżu znad Irlandii. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr na ogół umiarkowany, pod wieczór słabnący do słabego, północno-zachodni i zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (27/28 marca 2019) dostaniemy się pod wpływ płytkiego ośrodka niskiego ciśnienia, który znad Bałtyku przemieści się nad północną Polskę, a wraz z nim od północy nasunie się front zokludowany. Napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie małe, potem stopniowy wzrost zachmurzenia, aż do całkowitego nad ranem i wtedy też możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek w ciągu dnia (28 marca 2019) będziemy pod wpływem płytkiego, wypełniającego się niżu, a przez Sudety i Pogórze Karpackie powoli przemieszczać się będzie rozmywający się front okluzji. Będziemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, przez większą część dnia będzie się lekko wahać, późnym popołudniem zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?