KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przed nami kolejny ciepły weekend. Będzie sporo słońca, w niedzielę po południu nawet 17°C

Przed nami trzeci z rzędu ciepły weekend. W ostatni dzień marca temperatura wzrośnie do 18°C. Przed nami trzeci z rzędu ciepły weekend. W ostatni dzień marca temperatura wzrośnie do 18°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W czwartek wieczór w polu ciśnienia nie będzie ani śladu po płytkim niżu odpowiadającym za przelotne opady deszczu, front okluzji szybko się rozmywa, jednak pozostajemy w powietrzu dosyć wilgotnym, a więc chmur niskich rodzaju Stratocumulus na pewno nie pozbędziemy się przed sobotą. Dopiero wtedy, gdy centrum wyżu przemieści się na południowy wschód od naszego kraju, a powietrze osuszy się i ogrzeje krążąc po Europie Środkowej, będzie zdecydowanie więcej chwil ze słońcem. To trzeci z rzędu tydzień, w którym najwyższe temperatury zanotujemy w weekend. W niedzielę przed nadejściem frontu chłodnego zanotujemy na ogół 16°C, lokalnie nawet 17°C. Początek tygodnia, będący zarazem początkiem kwietnia, jawi się jako chłodniejszy. Dzięki temu, że w niedzielę nad ranem przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę do przodu, to całkowicie ciemno będzie dopiero po 20:00.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (28/29 marca 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Niemiec. Utrzyma się jeszcze napływ chłodnego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (29 marca 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, którego centrum przemieści się nad Sudety. Wciąż napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (29/30 marca 2019) pogodę kształtować będzie wyż, który znad Ziemi Kłodzkiej przemieści się nad Podhale. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa, będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (30 marca 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Podhala przemieści się nad Rumunię. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (30/31 marca 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Rumunii, w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza. Będzie bezchmurnie, okresami zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (31 marca 2019) od północnego zachodu dostaniemy się pod wpływ płytkiego niżu, który znad Zatoki Fińskiej przemieści się nad Rosję. Po południu nasunie się linia zbieżności poprzedzająca chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?