Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend: w sobotę wyjrzy słońce, lokalnie do 16°C. Od niedzieli stopniowe ochłodzenie

W sobotę będziemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza. W niedzielę nasunie się chłodny front atmosferyczny. W sobotę będziemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza. W niedzielę nasunie się chłodny front atmosferyczny. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Front ciepły, który nasunął się w czwartek, przynosi nam pochmurną aurę. Pozostanie on z nami do piątku, dopiero w sobotę, gdy odejdzie na wschód kontynentu i znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, wyjrzy słońce i poczujemy spore ocieplenie. Temperatura osiągnie nawet 16°C. Nie potrwa to długo, gdyż już w niedzielę zacznie się ochładzać, choć spadek temperatury nie będzie gwałtowny, lecz stopniowy. Wiatr zmieni kierunek na północny i północno-wschodni. Po dość wilgotnej, ale bezdeszczowej sobocie, w ostatni dzień tygodnia znów miejscami pokropi. Ciśnienie, mimo wpływu niżu, pozostanie wysokie. Mamy wiosnę, ale miejmy na uwadze, że to nadal marzec, a nie maj.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (21/22 marca 2019) będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego układu niskiego ciśnienia obejmującego całą Europę Północną i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite. Okresami mżawka. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (22 marca 2019) pogodę wciąż kształtować będzie niż znad Morza Norweskiego wraz z jego ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, okresami deszcz i mżawka. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (22/23 marca 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (23 marca 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Norweskiego. Wciąż napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie z zachodu. Rano zachmurzenie duże i zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, potem liczne rozpogodzenia aż do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność bardzo słaba do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (23/24 marca 2019) pozostaniemy jeszcze w ciepłym wycinku niżu znad Europy Północnej. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie małe, potem stopniowy wzrost zachmurzenia aż do dużego. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (24 marca 2019) pozostawać będziemy pod wpływem rozległego niżu znad północnej części Europy, zaś od północnego zachodu nasuwać się zacznie chłodny front atmosferyczny, za którym napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj