Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Piątek słoneczny i suchy, miejscami 20°C. Weekend przyniesie wilgotniejszą aurę

Do piątku ciepło i sucho, w sobotę dotrze front, który wprowadzi bardziej wilgotne powietrze i opady deszczu. Do piątku ciepło i sucho, w sobotę dotrze front, który wprowadzi bardziej wilgotne powietrze i opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jednym z objawów towarzyszących początkowi ciepłej połowy roku jest spadek aktywności głębokiego niżu nad Atlantykiem i to właśnie się dzieje - nie ma lepszego dowodu na to, że mamy już wiosnę w pełni. Po marcowych szaleństwach cyrkulacja strefowa całkowicie ucichła - nad Morzem Norweskim i Islandią w miejscu wspomnianego głębokiego niżu mamy stabilny wyż. Gdyby Europa znajdowała się w podobnej cyrkulacji w styczniu, to gdzieś za naszymi wschodnimi granicami czaiłby się spory mróz, jednak jako mamy już kwiecień i kontynent bardzo szybko nagrzewa się pod coraz wyżej świecącym słońcem, to nawet jeśli za kilka dni rozpocznie się napływ ze wschodu, a nawet z północnego wschodu - co jest wysoce prawdopodobne - wielkiego chłodu z tego nie będzie. Póki co jeszcze obserwujemy napływ powietrza z Bałkanów, a najwyższą temperaturę w tym tygodniu zanotujemy w piątek, kiedy to termometry po południu wskażą około 20°C. Weekend już nie tak słoneczny, wzrośnie wilgotność powietrza, co więcej - możliwe będą przelotne deszcze. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (4/5 kwietnia 2019) znajdować się będziemy pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem obejmującym całą Europę Zachodnią. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (5 kwietnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie jeszcze istotnej zmianie. Pozostaniemy w ciepłej i suchej polarno-kontynentalnej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (5/6 kwietnia 2019) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu znad Europy Południowej. Z południowego wschodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (6 kwietnia 2019) będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego układu niskiego ciśnienia znad Europy Południowej, a od południa zacznie nasuwać się chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7 kwietnia 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Południowej, a z południa na północ przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Napływać zacznie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (7 kwietnia 2019) cała Europa Południowa i Środkowa pozostanie w zasięgu tego samego rozległego niżu. Nadal napływać będzie, podobnie jak i nad resztę Polski, przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj