KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa ponura, wilgotna i chłodna, maksymalnie 10°C. W czwartek ocieplenie i rozpogodzenia

W środę ponuro i chłodno, w dzień okresami mżawka. Czwartek lepszy, znów napłynie suche powietrze i rozpogodzi się. W środę ponuro i chłodno, w dzień okresami mżawka. Czwartek lepszy, znów napłynie suche powietrze i rozpogodzi się. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wschód słońca mogliśmy podziwiać we wtorek przy bezchmurnym, a dzięki temu lazurowym niebie, zaś zachodu nawet nie ujrzymy, bo zachmurzenie wzrasta w ekspresowym tempie, dosłownie z minuty na minutę - wczesnym wieczorem nad naszymi głowami będzie już kompletnie szaro. Ta raptowna zmiana pogody związana jest z niżem znad Ukrainy, pod wpływ którego niebawem dostanie się Polska Wschodnia, a skoro niż, to także fronty atmosferyczne i wyraźny wzrost wilgotności powietrza. Noc z wtorku na środę oraz dzień po niej z całkowitym zachmurzeniem, początkowo również deszcz i mżawka. Dopiero w połowie tygodnia, gdy wzrośnie ciśnienie, znów rozbuduje się nad nami wyż, a wspomniany niż wypełni się nad południowo-wschodnią Europą, u nas nastąpi poprawa pogody i rozpogodzenia. Notować zaczniemy również wyższe temperatury maksymalne, chociaż na zapowiadane przez niektóre ośrodki synoptyczne 20°C w święta nie ma niestety szans.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (16/17 kwietnia 2019) dostaniemy się, podobnie jak i cały kraj, pod wpływ niżu znad Ukrainy i związanego z nim frontu zokludowanego. Z północnego wschodu napłynie stare, wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność początkowo dobra, potem pogarszająca się do umiarkowanej i słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (17 kwietnia 2019) pozostawać będziemy pod wpływem niżu, którego centrum przemieści się nad Rumunię oraz związanego z tym ośrodkiem frontu okluzji. Nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite, okresami mżawka i słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (17/18 kwietnia 2019) stopniowo dostawać się będziemy pod wpływ wyżu z centrum nad Bałtykiem Północnym. Pozostaniemy jeszcze w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (18 kwietnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Bałtyku Północnego. Z północnego wschodu napłynie suche powietrze polarno-kontynentalne. Rano zachmurzenie duże, potem liczne rozpogodzenia aż do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, po południu korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?